ČR: Změna sazby zahraničního stravného od 1.1.2024

S účinností od 1.1.2024 dochází v Česku ke změně sazeb zahraničního stravného.


Změna sazeb je uvedena ve vyhlášce 341/2023 Sb. V nejnovější verzi Autoparku 2024.00.09 a vyšší jsou tyto sazby zahrnuty.


Proveďte tedy prosím aktualizaci Autoparku (https://www.autologis.cz/aktualizace). Upozorňujeme, že v případě síťové instalace je potřeba provést aktualizaci Autoparku na serveru.


Po dalším spuštění Autoparku budete vyzvání k potvrzení aktualizace databází (obrázek zde), jen to potvrďte tlačítkem OK a je to.

Autopark už od verze 2022.12.01 automaticky upozorňuje na nutné aktualizace při startu programu formou push-notifikace, takže už asi nejnovější nutnou verzi máte nainstalovanou, ale kontrola verze Autoparku (menu „Nápověda > Informace o verzi programu“) a sazeb (info viz níže) jistě nezaškodí.


Kontrolu, že jsou nové sazby zahraničního stravného v Autoparku nastavené, můžete provést zde: menu „Cestovní příkazy > Zahraniční stravné“ (obrázek zde).


Pokud nemůžete provést aktualizaci Autoparku (vaše IT oddělení není k dosažení apod.), můžete si sazby doplnit do tabulky sami, nicméně doporučujeme výše popsaný postup přes aktualizaci programu.


I když doplnění nových sazeb provedete až po 1.lednu 2024, nic se neděje, stačí pak jen znovu vyúčtovat cestovní příkaz a zahraniční stravné se pro cesty od 1.ledna 2024 přepočte.